Sett brukeren din i sentrum!
Medlemsmøte 25. januar i Oslo
Hva bruker man produktet til, egentlig? Og: Hva vet brukerne fra før, og hva forventer de at produktet skal gjøre? Det er en god idé å endre fokus. Sett brukeren din i sentrum og du kan forbedre brukerdokumentasjonen og ikke minst brukeropplevelsen av produktet. I dette medlemsmøtet skal vi se på brukerdokumentasjon som en tjeneste man leverer til brukeren.
John Holager, senior service designer fra Live | Work, kommer og forteller oss om tjenestedesign (service design). Live | Work er spesialisert på dette området, og vi som dokumentører kan bruke Live | Work’s erfaring for å tenke annerledes når vi skriver brukerdokumentasjon. tjenestedesign kan hjelpe oss til å få innsikt i bruker, og John Holager skal vise hvordan vi kan generere ideer rundt det å forbedre eller utvikle tjenester, hvordan vi kan lage prototyper av opplevelser og til slutt levere et nytt tjenestedesign. Han forteller oss hvordan Live | Work går frem og presenterer noen caser.
Etterpå skal vi jobbe med noen scenarier som eksempler, og vi brainstormer og diskuterer hvordan vi kan bruke ideer fra tjenestedesign på vårt fagområde. Vi som tekniske kommunikatører kan tilpasse konsepter fra tjeneste-design til vår daglige jobb ved å sette brukeren i sentrum og på den måten levere en bedre brukeropplevelse.
Målgruppe: Dokumentører
Dato: 25. januar 2012
Tid: 17:00 – 19:00
Sted: Møtet er flyttet til Oslo Kongressenter, Youngsgaten 11, 0181
Agenda:
17.00 Velkommen
17.05 John Holager, senior service designer, Live | Work
17.45 Pause med pizza og mineralvann
18.00 Øvelser, brainstorming og diskusjon
18.45 Oppsummering og avslutning









