Skolelæring eller hverdagslæring
Vi går på kurs som aldri før, sammen med personalsjefen legger vi opp karriereplaner, og vi er med på utviklingssamtaler på jobben. Til sammen utgjør vi en del av Norges etter hvert svært høyt utdannede befolkning. Men hva hjelper det?
All kunnskap vi tilegner oss, enten det skjer på skole eller jobb, har ikke gjort oss mer innovative. Ifølge UFD viser internasjonale undersøkelser at Norge og norske virksomheter er mindre innovative enn land det er naturlig å sammenligne med.
Kompetanseberetning 2005 skal fortelle oss om kunnskapsrikets tilstand. Er det sånn at læringsanstrengelser og aktiv kunnskapshåndtering har positiv effekt for både innovasjon og produktivitet?
På Kunnskapstinget 2005 får du vite mer om hvordan vi skal ta vare på, og utnytte kunnskap. Departementene satser, og sagnomsuste Stephen Denning tar i bruk eventyrfortellerens grep når han bruker historie fortelling til å dele kunnskap og motivere for endring.
Kunnskapstinget 2005 la vekt på å skape ROM FOR KUNNSKAP.




