Slik analyserer du brukertester FULLSATT!
26. januar 2011 i Oslo
Brukertesting er et av de mest brukte verktøyene for enhver usabilityperson. Tidligere har vi sett på hvordan planlegge, fasilitere og observere brukertester. Denne gangen fokuserer vi på hvordan man analyserer resultatene og bruker funnene til å endre løsningen.
Slik analyserer du brukertester
FULLSATT - VENTELISTE - 26. januar 2011 i Oslo
Brukertesting er et av de mest brukte verktøyene for enhver usabilityperson. Tidligere har vi sett på hvordan planlegge, fasilitere og observere brukertester. Denne gangen fokuserer vi på hvordan man analyserer resultatene og bruker funnene til å endre løsningen. Vi har invitert Asbjørn Følstad og Eli Toftøy-Andersen for å fortelle oss deres synspunkter på dette.
Tegnekurs for utviklere
Kurs 9. desember 2010 i Oslo
Kom og lær hvordan du får presentasjonene dine til å virke overbevisende, inspirerende og selger din idé!
Tror du at du kan brukertesting?
3. juni 2010, Oslo
Brukertesting er et av de kraftigste og mest brukte verktøyene i brukersentrert design. Enhver interaksjonsdesigner eller brukskvalitetsperson bør beherske og benytte seg av brukertesting. Men det er mange måter å planlegge og gjennomføre brukertester på.
Tegnekurs for utviklere FULLTEGNET - VENTELISTE
8. juni 2010, Oslo
Har du vært på et møte, en workshop eller en arbeidsøkt der en av deltakerne lager noen skisser på tavlen slik at alle andre deltakere har skjønt nøyaktig hva det dreide seg om? Har du fått aha-opplevelser, når noen har tegnet noe på en flipover? Har du alltid ønsket at du kunne skissere noe annet enn pinnemennesker?
Teoretiske perspektiver på interaksjonsdesign - et bølgeblikk
10. desember 2009, Bergen
Utgangspunktet er en historisk gjennomgang av de teoretiske hovedretningene som har påvirket interaksjonsdesignens korte historie.
Keynote: "Design for Behavior Change: Why Facebook & Twitter Are Winning"
BJ Fogg, Persuasive Technology Lab, Standford University
To change human behavior, you must bring three factors together at once: motivation, ability, and triggers. Today's technology leverages these factors in ways never before possible, opening doors for motivating and influencing people through mobile and social media. Find out what drives human behavior, how you can design for behavior change and why Facebook and Twitter are winning. In this 50-minutes address, Dr. Fogg will help you clearly see what drives human behavior — at home, at play, and at work.
20. november 2009
ELMER-standarden for offentlige nettskjemaer:
Foreldet styring eller viktige designrammer?
1. desember 2009, Oslo
Faggruppen BITS inviterer til gratis temamøte tirsdag 1. desember










