Faggrupper i Trøndelag
| Anvendt RFID Betalingsformidling Brukerdokumentasjon FriProg |
Informasjonssikkerhet IT-arkitektur Smidig utvikling Trondheim Software testing |
Arkitektur – hvorfor, hva og hvordan?
11. mai 2010, Trondheim
Sjefsarkitekt Tore Stokkedal fra IBM presenterer nytteverdien av å ha et sterkt fokus på IT-arkitektur.
Kurs i prosjektlederopplæring - Flyttet til høsten
Høsten 2010
Personer som har erfaring som prosjektleder eller ønsker å utvikle seg i retning av å bli prosjektledere, er målgruppen for seminaret. Kurset er også nyttig for personer som er aktuelle til å sitte i styringsgrupper, og for dem som skal være prosjektdeltakere.
Millioner av paller med RFID innføres i vareflyten i Norge. Hvordan skal du tjene på det?
Millioner av paller med RFID innføres i vareflyten i Norge. Hvordan skal du tjene på det? Dette muliggjør en smartere forsyningskjede, der sanntidsinformasjon gir grunnlag for sporing og behovsstyring. Hvordan utnytte RFID-infrastruktur i forsyningskjeden?
3 dagers kurs i Utforming av kravspesifikasjoner i softwareprosjekter
12.-14.april 2010, Trondheim
Gjør det rett første gang! Kom til Trondheim 12.-14. april og lær hvordan du kan jobbe med kravspesifikasjoner.
Utforming av kravspesifikasjoner i softwareprosjekter FULLT!
3 dagers kurs i Utforming av kravspesifikasjoner i softwareprosjekter
Gjør det rett første gang!
Gjør det rett første gang!
Faglig kick-off i Trøndelag
Trondheim 19. august 2009
Kick off for gamle og nye medlemmer på Dokkhustet, Solsiden.
Effektivisering og modernisering gjennom IT-prosjekter
Den Norske Dataforening Trøndelag inviterer i samarbeid med Siviløkonomene Trøndelag til nettverksmøte 20. oktober 2008
18. september 2008
Samling for faggrupper og programkomiteer i Trondheim, ...
Det er mye som skjer i Dataforeningen Trøndelags regi og det ønsker vi å markere ekstra i år. Vi har reservert Dokkhuset.
Der treffes vi for å få faglig påfyll, litt mat og underholdning. Ikke minst skal vi ha erfaringsutveksling med hverandre.
21. august 2008
Har du en tyv i huset?
Det er ett av spørsmålene du må tørre å stille deg selv på årets konferanse om sikkerhet og sårbarhet i Trondheim 6. og 7. 2008
mai.
8. april 2008
Hva er effekten av sosiale verktøy for virksomheten og ...
Dataforeningen inviterer til kunnskapskafé med David Gurteen, 5. mai 2008 på Carl Johan Pub, Trondheim
28. mars 2008






